Gisteren heb ik met een groepje van de kampcommissie voor het zomerkamp van de insectenwerkgroep over een maand alvast rondgekeken rondom het kampterrein bij Roermond. Eerst op het kampterrein, waar we tot onze grote verrassing tegen een staartblauwtje aanliepen! Dat is een soort die eerst niet voorkwam in Nederland, maar vorig jaar opeens massaal is opgedoken.
StaartblauwtjeStaartblauwtje
Daarna gingen we even bij de Roer kijken. Daar was eigenlijk vrij weinig te zien, behalve dat we wel een gaffelwaterjuffer vonden. Het weer was ook niet al te best, 17 graden zonder zon.
Gaffelwaterjuffer
Tegen drieën zijn we echt in de Meinweg nog even gaan kijken bij een klein beekje. Het leukste wat we daar in eerste instantie vonden was een klein vliegend hert.
Klein vliegend hert, het kleine broertje van zijn grote bijna-naamgenoot.Klein vliegend hertKlein vliegend hert
Toen om half vijf heel even de zon doorbrak kwamen in één klap alle libellen tevoorschijn. Eerst de weidebeekjuffers en bosbeekjuffers, en al heel snel ontdekte iemand ook een eileggend vrouwtje gewone bronlibel.
Bosbeekjuffer, man
Dat is de grootste en één van de zeldzaamste soorten van ons land. Eileggen doet ze door heel snel heen en weer te bewegen en daarbij steeds met de staart de bodem van een heel ondiep stroompje te raken en er een eitje in het zand te plakken. Dit kun je zien op dit filmpje dat ik twee jaar geleden in Engeland maakte.
Ik heb het ook nog voor elkaar gekregen om een foto te maken precies op die tiende seconde dat ze stilhing tussen het omhoog en omlaag gaan, en van heel dichtbij.
Ten slotte zijn we nog bij Boukoul gaan kijken. Hier was een leuk gebiedje met veel tangpantserjuffers, een paar tengere pantserjuffers, vuurlibellen, een paar beekoeverlibellen en veel heel verse gewone oeverlibellen.
Tangpantserjuffer, vrouwVuurlibel, vrouwTengere pantserjuffer, manBeekoeverlibel, man. Ik hoop wel dat een betere foto nog een keer lukt.Verse gewone oeverlibelBeekoeverlibel, vrouwBeekoeverlibel, vrouwEikenpageEikenpage
Sinds 2014 houd ik met veel plezier JFK Natuurblog, toen nog Janboel van Fladderaars en Kruipers, bij. Ik was toen 11 jaar. Inmiddels ben ik 23 jaar en meer dan tien jaar ervaring verder in zowel fotograferen als schrijven. Al doende leert men! Uit mezelf kijk ik vooral naar reptielen, amfibieën en insecten als vlinders en libellen en ’s winters vogels, maar ik sta open voor al het andere moois buiten. Ik houd niet van stilzitten. Je zal mij dan ook niet snel als een geduldige fotograaf in een schuiltentje aantreffen, maar eerder ongeduldig achter die ene libel aan rennend. Het liefst ben ik onderweg, of dat nou lopend, fietsend of op een andere manier is. Mijn eerste blik is op de omgeving van Wageningen gericht, waar ik woon, maar ik breng mezelf ook graag naar een andere omgeving in binnen- en buitenland.
Ik verkoop mijn foto’s graag via mijn webshop aan mensen die mijn werk waarderen. Voor ieder die meer over natuur en fotografie wil leren organiseer ik op aanvraag kleinschalige excursies en workshops. Via het uitklapbare menu rechts bovenin vind je meer informatie over de webshop en workshops.
Ik hoop dat je met veel plezier de verhalen leest, de foto’s bekijkt en een reactie achterlaat! Je kunt je via e-mail of wordpress op mijn blog abonneren via het uitklapbare menu rechts bovenin of de pop-up rechts onderin.
JFK Natuurblog.
Jan-Freerk Kloen;
Blog: jfknatuurblog.com;
E-mail: info@jfknatuurblog.com;
Instagram: @jfk_natuurblog.
Plaats een reactie