Eind juli is in onze tuin de tijd van de stadsreuzen. Niet alleen zijn er dan behoorlijk veel van deze grote vriendelijke reuzen, maar ook staat in onze tijd dan de munt in bloei. Een goddelijke combinatie voor een natuurfotograaf. De stadsreus is helemaal geobsedeerd door deze bloem. Vrijwel constant zijn er meerdere te zien op het kleine stukje met munt in onze tuin, op het hoogtepunt zelfs een stuk of zeven.
Bovendien zijn de zweefvliegen makkelijk te benaderen. Ze zijn zo met zichtzelf en hun geliefde munt bezig dat ze totaal geen acht meer slaan op hun omgeving. Ik heb er zelfs eentje geaaid, zonder dat hij wegvloog. Het spreekt vanzelf dat dit een mooie fotoserie heeft opgeleverd.
Een fotoserie van de stadsreus op de muntplant.— Klik op de eerste foto om de serie te openen en gebruik de pijltjes naar rechts om de foto’s groter te zien.
Schitterende beelden van de stadsreus met hun op goud lijkend kopstuk. Zelf had ik ze laatst op het koninginnenkruid en waar waren ze ook tamelijk goed te benaderen. Je kwam ze vast tegen op mijn blog :-)
Sinds 2014 houd ik met veel plezier JFK Natuurblog, toen nog Janboel van Fladderaars en Kruipers, bij. Ik was toen 11 jaar. Inmiddels ben ik 23 jaar en meer dan tien jaar ervaring verder in zowel fotograferen als schrijven. Al doende leert men! Uit mezelf kijk ik vooral naar reptielen, amfibieën en insecten als vlinders en libellen en ’s winters vogels, maar ik sta open voor al het andere moois buiten. Ik houd niet van stilzitten. Je zal mij dan ook niet snel als een geduldige fotograaf in een schuiltentje aantreffen, maar eerder ongeduldig achter die ene libel aan rennend. Het liefst ben ik onderweg, of dat nou lopend, fietsend of op een andere manier is. Mijn eerste blik is op de omgeving van Wageningen gericht, waar ik woon, maar ik breng mezelf ook graag naar een andere omgeving in binnen- en buitenland.
Ik verkoop mijn foto’s graag via mijn webshop aan mensen die mijn werk waarderen. Voor ieder die meer over natuur en fotografie wil leren organiseer ik op aanvraag kleinschalige excursies en workshops. Via het uitklapbare menu rechts bovenin vind je meer informatie over de webshop en workshops.
Ik hoop dat je met veel plezier de verhalen leest, de foto’s bekijkt en een reactie achterlaat! Je kunt je via e-mail of wordpress op mijn blog abonneren via het uitklapbare menu rechts bovenin of de pop-up rechts onderin.
JFK Natuurblog.
Jan-Freerk Kloen;
Blog: jfknatuurblog.com;
E-mail: info@jfknatuurblog.com;
Instagram: @jfk_natuurblog.
Plaats een reactie