In het Pinksterweekend ben ik naar het noorden geweest om de familie na maanden weer te zien. Maar tussendoor was er tijd voor meer pret. Zo ben ik één middag naar het dal van de Drentsche Aa bij Oudemolen geweest.
Er was een rijk insectenleven te bewonderen. Van allerlei kleine motjes en wespjes, tot de vele libellen die boven de beek rondscheerden. De topper waren de vele beekrombouten die we zagen. Normaal toch een zeldzame libel, maar hier de algemeenste grote libel.
Beekrombout, man
Bruine korenbout, man
Daarnaast was er voor elke kuub water een weidebeekjuffer (het waren er écht veel) en vond ik een dwerglangsprietmot, die nog al – eeehhh – klein was.
Dwerglangsprietmot op een ereprijs, wat op zich al een klein bloemetje is.
Driehoekeendagsvlieg
Ook het landschap was betoverend. De beek meandert door een enorm gevarieerd landschap omgeven door bos. Het meeste bestaat uit schraal grasland met orchideeën en andere mooie bloemen.
Sinds 2014 houd ik met veel plezier JFK Natuurblog, toen nog Janboel van Fladderaars en Kruipers, bij. Ik was toen 11 jaar. Inmiddels ben ik 23 jaar en meer dan tien jaar ervaring verder in zowel fotograferen als schrijven. Al doende leert men! Uit mezelf kijk ik vooral naar reptielen, amfibieën en insecten als vlinders en libellen en ’s winters vogels, maar ik sta open voor al het andere moois buiten. Ik houd niet van stilzitten. Je zal mij dan ook niet snel als een geduldige fotograaf in een schuiltentje aantreffen, maar eerder ongeduldig achter die ene libel aan rennend. Het liefst ben ik onderweg, of dat nou lopend, fietsend of op een andere manier is. Mijn eerste blik is op de omgeving van Wageningen gericht, waar ik woon, maar ik breng mezelf ook graag naar een andere omgeving in binnen- en buitenland.
Ik verkoop mijn foto’s graag via mijn webshop aan mensen die mijn werk waarderen. Voor ieder die meer over natuur en fotografie wil leren organiseer ik op aanvraag kleinschalige excursies en workshops. Via het uitklapbare menu rechts bovenin vind je meer informatie over de webshop en workshops.
Ik hoop dat je met veel plezier de verhalen leest, de foto’s bekijkt en een reactie achterlaat! Je kunt je via e-mail of wordpress op mijn blog abonneren via het uitklapbare menu rechts bovenin of de pop-up rechts onderin.
JFK Natuurblog.
Jan-Freerk Kloen;
Blog: jfknatuurblog.com;
E-mail: info@jfknatuurblog.com;
Instagram: @jfk_natuurblog.
Plaats een reactie