Vandaag ben ik om het mooie weer te vieren een stukje gaan fietsen richting het oosten. Niet geheel per ongeluk kwam ik ook langs de nieuwe standplaats van de Siberische notenkraker, die zich prachtig in het zachte zonlicht liet zien. Hij wist alleen niet helemaal wat hij nou wilde zijn… Eerst hakte hij in op de boom als een specht, trok stukken boomschors los, sloop door een pergola als een heggenmus waarna hij toch maar op zijn ‘notenkrakers’ op de grond pinda’s ging zoeken.
De notenkraker trekt de boom kapotZoekend of er tussen de bloembollen nog pinda’s verstopt liggenEven poetsen is ook belangrijk!
Op Landgoed Duno bij Doorwerth ging ik kijken bij een oude bekende plek van een bosuil, waar ik drie jaar geleden ook al eens was geweest. De bosuil was er nog, of eigenlijk ‘weer’ of nee… het was een andere! In hetzelfde gat zat een bosuil, maar het zag er anders uit dan in mijn herinneringen. Thuis heb ik de foto’s vergeleken en geconcludeerd dat het een andere uil is.
Bosuil
Onderlangs de berg bij het Landgoed, langs de fonteinallee, vond ik met wat hulp van waarneming.nl én een andere natuurliefhebber vier spechtinktzwammen. Een zeldzame soort die ik nog nooit eerder gezien had, maar vooral ook een heel mooie en fotogenieke soort! Met de spikkels lijkt hij aardig op het verenkleed van de grote bonte specht.
De spechtinktzwam, al een wat ouder exemplaar. Canon EOS 70D + Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM op 10 mm.Canon EOS 70D + Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM op 10 mm.Canon EOS 70D + Sigma 150mm f/2.8 EX DG HSM macro.
De zon die tegen zonsondergang nog even door de wolken prikte maakte de plaatjes compleet. Omdat ik mijn telelens op mijn camera had zitten en toch alles uit mijn tas moest halen om bij mijn macrolens te komen, heb ik gelijk maar ál mijn lenzen gebruikt, wat weer voor aardig verschillende plaatjes zorgde.
De zonsondergang hielp fantastisch om de plaatjes ook nog kleur te geven. Dit is een iets verser exemplaar. Canon EOS 70D + Sigma 150mm f/2.8 EX DG HSM macro.Canon EOS 70D + Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM op 10 mm.Canon EOS 70D + Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6 L IS STM mark I op 200 mm.Canon EOS 70D + Canon EF 50mm f/1.8 STM mark II
Sinds 2014 houd ik met veel plezier JFK Natuurblog, toen nog Janboel van Fladderaars en Kruipers, bij. Ik was toen 11 jaar. Inmiddels ben ik 23 jaar en meer dan tien jaar ervaring verder in zowel fotograferen als schrijven. Al doende leert men! Uit mezelf kijk ik vooral naar reptielen, amfibieën en insecten als vlinders en libellen en ’s winters vogels, maar ik sta open voor al het andere moois buiten. Ik houd niet van stilzitten. Je zal mij dan ook niet snel als een geduldige fotograaf in een schuiltentje aantreffen, maar eerder ongeduldig achter die ene libel aan rennend. Het liefst ben ik onderweg, of dat nou lopend, fietsend of op een andere manier is. Mijn eerste blik is op de omgeving van Wageningen gericht, waar ik woon, maar ik breng mezelf ook graag naar een andere omgeving in binnen- en buitenland.
Ik verkoop mijn foto’s graag via mijn webshop aan mensen die mijn werk waarderen. Voor ieder die meer over natuur en fotografie wil leren organiseer ik op aanvraag kleinschalige excursies en workshops. Via het uitklapbare menu rechts bovenin vind je meer informatie over de webshop en workshops.
Ik hoop dat je met veel plezier de verhalen leest, de foto’s bekijkt en een reactie achterlaat! Je kunt je via e-mail of wordpress op mijn blog abonneren via het uitklapbare menu rechts bovenin of de pop-up rechts onderin.
JFK Natuurblog.
Jan-Freerk Kloen;
Blog: jfknatuurblog.com;
E-mail: info@jfknatuurblog.com;
Instagram: @jfk_natuurblog.
Plaats een reactie