Met mijn nieuwe groothoeklens heb ik het sterrenfotograferen weer opgepakt. Ik heb er wel een tijdje voor moeten wachten, maar gisteren was het dan eindelijk helder in de Eerste Exloërmond in Drenthe bij mijn familie. De enige handicap was dat ik mijn statief vergeten was, maar door hem stabiel neer te leggen is het ook goed gekomen.
Ik heb totaal drie foto’s gemaakt. Allemaal met een sluitertijd van 30 minuten, zodat je de draaiing van de aarde goed kunt zien. De eerste twee zijn niet goed gelukt (een bewogen en een onscherp), maar de laatste kan ik best tevreden over zijn.
Sluitertijd 1801.7″ (30’02”), f8.0, ISO 100
Als bonus nog een paar zwanenfoto’s uit Groningen twee dagen eerder.
Sinds 2014 houd ik met veel plezier JFK Natuurblog, toen nog Janboel van Fladderaars en Kruipers, bij. Ik was toen 11 jaar. Inmiddels ben ik 23 jaar en meer dan tien jaar ervaring verder in zowel fotograferen als schrijven. Al doende leert men! Uit mezelf kijk ik vooral naar reptielen, amfibieën en insecten als vlinders en libellen en ’s winters vogels, maar ik sta open voor al het andere moois buiten. Ik houd niet van stilzitten. Je zal mij dan ook niet snel als een geduldige fotograaf in een schuiltentje aantreffen, maar eerder ongeduldig achter die ene libel aan rennend. Het liefst ben ik onderweg, of dat nou lopend, fietsend of op een andere manier is. Mijn eerste blik is op de omgeving van Wageningen gericht, waar ik woon, maar ik breng mezelf ook graag naar een andere omgeving in binnen- en buitenland.
Ik verkoop mijn foto’s graag via mijn webshop aan mensen die mijn werk waarderen. Voor ieder die meer over natuur en fotografie wil leren organiseer ik op aanvraag kleinschalige excursies en workshops. Via het uitklapbare menu rechts bovenin vind je meer informatie over de webshop en workshops.
Ik hoop dat je met veel plezier de verhalen leest, de foto’s bekijkt en een reactie achterlaat! Je kunt je via e-mail of wordpress op mijn blog abonneren via het uitklapbare menu rechts bovenin of de pop-up rechts onderin.
JFK Natuurblog.
Jan-Freerk Kloen;
Blog: jfknatuurblog.com;
E-mail: info@jfknatuurblog.com;
Instagram: @jfk_natuurblog.
Plaats een reactie